Беру 3 ложки на 1 л води й обприскую огірки для зав’язі! Розповідаю, що роблю, щоб не було пустоцвітів

Колись мене дуже засмучували пустоцвіти. Огірки цвіли рясно, а маленьких плодів майже не було. Тепер знаю, що в більшості випадків проблему можна вирішити, якщо вчасно допомогти рослинам.

Чому з’являються пустоцвіти

Пустоцвіт — це чоловіча квітка, яка потрібна для запилення. Сам по собі він не є проблемою. Біда починається тоді, коли чоловічих квіток значно більше, ніж жіночих.

Причин може бути кілька:

  • нестача сонячного світла;
  • холодні ночі;
  • різкі перепади температур;
  • помилки з вибором сорту;
  • нестача бору під час цвітіння.

Саме остання причина часто призводить до того, що квіти просто опадають, так і не утворивши зав’язі.

Що я роблю під час цвітіння

Як тільки бачу масове цвітіння, проводжу обробку по листю добривом із бором. Саме бор допомагає пилку нормально проростати та сприяє утворенню більшої кількості зав’язей.

Інгредієнти:

  • Борогум-М — 3 чайні ложки
  • вода — 1 л

Приготування:

У невеликій кількості води добре розчиняю препарат. Потім доливаю решту води та ще раз перемішую. Обприскую листя та квіти у вечірній час або в похмуру погоду. Проводжу 2–3 обробки з інтервалом приблизно 7 днів.

Після появи зав’язей

Коли починають активно рости перші огірочки, переходжу на комплексні добрива для огірків. Підживлюю приблизно раз на два тижні згідно з інструкцією виробника. Такий догляд допомагає підтримувати плодоношення до кінця літа.