600 г молока та 400 г полуниці! Поки є полуниця, готую цей десерт знову і знову

Звичайне молоко і полуниця, але результат виходить настільки ніжним і смачним, що важко зупинитися на одній порції. Особливо подобається поєднання оксамитового молочного пудингу та соковитої полуниці в карамельному сиропі.

Інгредієнти:

Для молочної основи:

  • молоко — 600 мл
  • цукор — 100 г
  • кукурудзяний крохмаль — 50 г
  • ванільний цукор — 1 ч. л.

Для полуничного шару:

  • полуниця — 400 г
  • вершкове масло — 40 г
  • цукор — 75 г

Приготування:

У сотейник висипаю ванільний цукор, звичайний цукор і кукурудзяний крохмаль. Добре перемішую сухі інгредієнти вінчиком. Поступово вливаю молоко. Спочатку додаю невелику кількість і ретельно розмішую, щоб не утворилися грудочки. Потім вливаю решту молока та ще раз перемішую. Ставлю сотейник на невеликий вогонь і постійно помішую. Через кілька хвилин маса починає густішати та перетворюється на ніжний молочний крем. Доводжу до легкого кипіння й одразу знімаю з плити. Переливаю молочну основу у форму та залишаю охолоджуватися. Плівкою не накриваю, щоб зверху утворилася тоненька ніжна скоринка.

Полуницю мию, обсушую та розрізаю навпіл. На сковороду викладаю вершкове масло. Коли воно розтане, додаю цукор. Перемішую та висипаю полуницю. Готую на повільному вогні кілька хвилин, поки ягоди не пустять сік, а сироп не стане густішим і злегка карамельним. Потім знімаю з вогню та даю трохи охолонути.

Коли молочна основа охолоне і стане щільнішою, рівномірно викладаю зверху карамелізовану полуницю разом із сиропом. Ставлю десерт у холодильник приблизно на 40-50 хвилин.

600 г молока та 400 г полуниці! Поки є полуниця, готую цей десерт знову і знову

Перед подачею нарізаю порційними шматочками або подаю просто ложкою з форми. Десерт виходить неймовірно ніжним, освіжаючим і дуже літнім. Поки триває сезон полуниці, готую його знову і знову.